Forum > Kamu Personeli > 4/C'li Geçici Personel > 4C YE GEÇİŞTE SÜRE KALKMASI

1 yıl önce yazıldı

kaanAK

1 yıl önce üye oldu.

4C YE GEÇİŞTE SÜRE KALKMASI
MERHABA AYHAN BEY. BU GÜN SAYIN FARUK ÇELİK BAKAN 4C YE SÜRE SINIRININ TAMAMEN KALDIRILDIĞINI; 4C YE GECMEK İSTEYEN ÖZELLEŞTİRME İŞÇİLERİNİN İSTEDİKLERİ ZAMAN 4C YE GECEBİLECĞEİNİ BASIN VE TWİTTER YOLUYLA İLAN ETTİ.BAKANLAR KURULU KARARINI CUMHURBASKANINA SUNDUKLARINI BEYAN ETTİ.SAYIN BAŞKANIM BUNDADA HERHANGİBİR SÜRE İLE YÜZ YÜZE KALMAYIZ İNŞALLAH BİZ 2009 İŞÇİLERİ.SİZCE BÖYLE BİR SÜRE KONULABİLİRMİ ŞU TARİHTE PROGRAMA ALINAN YADA KANUNUN CIKTIĞI TARİH İTİBARİYLE KAPSAR GİBİ SAÇMA BİR KARAR OLURMU? SİZ BU KONUYU YAKINDAN TAKİP ETTİNİZ. SİZİN YORUMUNUZ NEDİR.
Facebook'ta Paylaş
1 yıl önce yazıldı

ayhancivi

Ayhan Çivi

2 yıl önce üye oldu.

evet sayın Bakanın açıklamasını okudum. Buna göre özelleştirme sonucu halen özel sektör işverenine devredilen ve çalışmaya devam eden işçiler için 4/C'ye geçişte süre sınırı tamamen kaldırılmış oluyor.
Ancak, tam olarak açıklama yapabilmek için Bakanlar Kurulu kararını görmek lazım.
Bizim de bu yönde talebimiz ve görüşmelerimiz olmuştu.
İnşallah herhangi bir kısıtlama olmaz.
1 yıl önce yazıldı

kaanAK

1 yıl önce üye oldu.

Sayın başkanım. Bu gün DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞINA GİTTİM.Onlara dedimki ben 2009 yılında özelleştirilen bir kurumda çalışmakya iken 10 gün önce beni işveren kıdem tazminatını alacak şekilde işten cıkardı.Şimdide süre kalktı.Bu gün resmi gazetede yayınlandı.4c ye başvurmak istiyorum.Adamlar bana ne dese iyi senin zamanında 6 ay vardı sen o zamandan kalmasın bu kararname seni kapsamıyor.Bu gecmişe dönük değil.Bu bundan sonra özelleşecek yerlerde gecerli.Kafayı yedirttiler bana.Başvurumu kabul etmediler.Ordan özelleştirme idaresine gittim sanki ağız birliği yapmışlar gibi onlarda aynısını dediler.Bu akşam SAYIN BAKAN FARUK ÇELİK A HABERDE MURAT AKGÜNÜN KONUĞU İDİ.MURAT BEY ISRARLA SORDU.SAYIN BAKAN DEDİKİ (BUNU İNTERNETTE GÖREBİLİRSİNİZ.CANLI YAYINDI CÜNKÜ) MURAT BEY ESKİ YENİ 4C DE SÜREYİ KALDIRDIK.DEVİR ETTİĞİMİZ PERSONELLER İSTER 10 YIL ÇALIŞSIN DEVİR İŞ YERİNDE İSTER 20 YIL.DİLEDİKLERİ ZAMAN 4C YE BAŞVURABİLECEKLER DEDİ. (BURDA İŞ AKTİ VESİH EDİLİR DİYE BİR ŞEYDE SÖYLEMEDİ BAKABİLİRSİNİZ SAYIN BAKANIN ACIKLAMASINA.DİLEDİKLERİ ZAMAN BAŞVURACAKLAR 4C YE GECECEKLER DEDİ.YANİ İŞ VERENİN SÖZLEŞMEYİ FESİH ETMESİNE BİLE GEREK YOK İSTEM DEVİR EDİLEN İŞÇİYE BIRAKILMIŞ.BUNU BEN SÖYLEMİYORUM İNTERNETTE VAR SAYIN BAKANIN BU AKSAMKİ A HABERDE CANLI YAYININDA.KENDİSİ SÖYLEDİ.) SAYIN BAKAN BUNLARI DERKEN.BAKANLAR KURULU KARARNAME CIKARIRKEN.SAYIN CUMHURBAŞKANI KARARNAMEYİ ONAYLAYIP BU GÜNKÜ RESMİ GAZETEDE YAYIMLAMIŞKEN DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI VE ÖZELLEŞTİRME İDARESİ BAŞKANLIĞINDA ÇALIŞAN VE KENDİLERİNİ ACIKLAMA YAPMAKTA YETKİLİ BULAN UZMAN YADA HER NE ÜNVANDA İSE BU ARKADASLARIN HALA BU KANUNU BU KARARLARI BU ACIKLAMALARI YOK SAYMASINI BEN ANLAMIŞ DEĞİLİM.OLİGARŞİK BÜROKRASİ DİYE SAANIRIM BUNA DERLER.ALLAH HAKKIMIZ HAYIRLISINI VERSİN.
1 yıl önce yazıldı

kaanAK

1 yıl önce üye oldu.

https://www.youtube.com/watch?v=60vqxildtuE&feature=youtu.be

SAYIN BAKANIN BU GÜNKÜ CANLI YAYIN ACIKLAMASI YUKARDADIR.

YUKARDAKİ VİDEODA 27.50. DAKİKA İLE 29.00 INCI DAKİKA RASINA BAKINIZ.
1 yıl önce yazıldı

cenk34

1 yıl önce üye oldu.

bu düzenleme bu haliyle zaten özelleştirme sonucunda işsiz kalanlar için çıkarılmış gibi duruyor.. hal böyleyken kişisel yanlış yorumlamaların önüne geçilir inşaallah ve süre sınırlaması gibi yorumlar yapılarak düzenlemenin asıl amacına ulaşması engellenmez..çünkü bu durumda çok büyük bir haksızlık ortaya çıkıyor.. hepimiz kadrolu personeldik.. biri 3 sene önce özelleşmişse ve personel işten çıkarılmışsa onun şuan özelleşecek olan kurumdaki personelden ne farkı var? böyle bir ayrım çok haksız bir uygulama olur...umuyorum güzel haberler gelir.. hepimiz için hayırlısı..
1 yıl önce yazıldı

aadem

1 yıl önce üye oldu.

sedaş da 2009 da özelleşti ancak 2010 da işsiz kalan bir arkadaşla veyahut 2009 da hiç bir çıkış yolunuz yok devir alan şirketle çalışmaya mecbursunuz denilerek şirkette çalışmaya mecbur kılınan posası çıkarılıp 2014 ve 2015 de işten çıkarılan hak sahibi işçilere bakanlar kurulunda açıkça çıkmış olmasına rağmen dpb ve oib çalışanlarının bu insanlara yol göstermesi gerekirken hala işi yokuşa sürmeye çalışmalarını ego tatmini olarak yorumluyorum ayhan bey bu konuyu sizin net çözüme kavuşturmanızı talep ediyorum çünkü özel şirket insanları ordan oraya sürerek sürükleyerek işten tazminatsız ayrılamaya çalışıyor 4c denilen çalışma şekli her geçen gün az da olsa ilerleme kaydediyor.yanlış devir alan şirkette her geçen gün eriyoruz korkuyoruz ne olacaz diye çünkü emeğe de saygı para yok lütfen cevaplarınızı bekliyoruz inş tekrardan eski özelleştin yeni özelleştin diye süre şartı olmadan bu insanlara bir kapı açılır .
1 yıl önce yazıldı

edirne22

1 yıl önce üye oldu.

Mrb arkadaslar bende tredasta gorev yapiyom bir iki ay once arkadasimizi isten attilar sure kalkti diye seviniyoduk arkadasimiz devlet personele gitmis siz yararlanimiyonuz bu kanun yeni ozellesceklere demisler butun sendikalardan yardim bekliyoz birsuru yer ozellesti sayin bakan gecmistekiler faydalanamaz demedi devlet personel neye gore almiyo birlik olalim tel 0554 949 15 96
1 yıl önce yazıldı

selcukozby

1 yıl önce üye oldu.

ben soma termik santralindehalen çalışmaktayım kurumumuz 21 haziran 2015 de özelleşti bugün çıkan haberler kafamı karıştırdı ben şimdi sınırsız 4-c ye geçişten yararlanabiliyormuyum?
bilgisi olan varsa sevinirim iyi akşamlar
1 yıl önce yazıldı

ozerolcucu41

1 yıl önce üye oldu.

Bu konu ile ilgili olarak geçmiş dönemleri kapsayıp kapsamadığı ile ilgili tutumu ve yorumu anlamıyorum anayasanın eşitlik ilkesi noluyor burada yorumu neye göre kim yapıyor ve burada çaresiz olan yine bizleriz sayın başkanım konu ile ilgili inceleme yaptınızmı
1 yıl önce yazıldı

aadem

1 yıl önce üye oldu.

bu eski özelleştin diye getirilen haksızlığı gidermelerini bekliyoruz ne yapmalıyız konusunda ayhan bey bize net fikir verebilirmisiniz
1 yıl önce yazıldı

zonguldak67

1 yıl önce üye oldu.

4/C İLE İLGİLİ BAŞKA BİR ÇÖZÜMÜ OLAN YOKMU
Forumumuzda konulara cevap yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.